Funkce FA

  • 08.01.2024 19:52
  • Festa
  • 18
  • Festa
    Festa
    Autor
    08.01.2024 19:52

    Dobrý den všem, přijměte prosím můj osobní názor.
    Po několika letech se změnila tvář FA v něco, kde jen odolné žaludky mohou přebývat i nadále. Už chápu, bývalé účastníky o něco víc, než dříve.
    Je mi jasné, že se vše mění nějakým směrem. Tu k lepšímu, tu k horšímu.
    Z počátku jsem to vnímal více méně. Poslední dobou je to spíš méně více!
    Komentáře se skoro mění na útok na autora, než na jeho fotografii.
    "Dalo by se tu diskutovat i bez fotografií."
    Už před roky jsem psal o tom, že tento web by měl pomáhat k růstu fotografů, co začínají. A pár procent komentářů tomu odpovídalo.
    Mohu jen vyzdvihnout drapku, která se asi nejen v mých očích "Vyšvihla!"
    Jinak při návštěvě FA, si připadám, jako při návštěvě tchyně. /Dej ji Pánbůh lehkou zem."
    Vašek, Vašík, Festa.

  • E.B.E
    E.B.E
    08.01.2024 20:49

    Popravdě: Od tebe bych tenhle "pohled" nečekal. Bohužel nějak nechápu smysl onoho "povzdechu", ani nevidím otázku, na kterou by ti někdo odpověděl. Prostě to tak je a ten, kdo něco může změnit, je každý jeden z nás. Tj včetně tebe !

  • Festa
    Festa
    Autor
    08.01.2024 21:25
    Reaguje na E.B.E 08.01.2024 20:49:

    "Popravdě: Od tebe bych tenhle "pohled" nečekal. Bohužel nějak nechápu smysl..." - zobrazit celý komentář

    Jestli reaguješ na mě, tak použij ty tři tečky vedle. .-)
    To není otázka, ale jen ten povzdech.
    Popravdě se divím, že se mi divíš. Já nejsem z těch, kdo by mohl někoho posouvat někoho kupředu, snad jen sebe, i když se zase nebojím vyjádřit "Svůj" názor na fotku.
    Neberu to jako otázku, ale jako svůj pohled, na to co se tu děje. A pokud se k tomu chce někdo vyjádřit je jeho věc. Jen tu dlouhodobě postrádám, až na světlé výjimky, poslání FA.
    Myslím si, že komentáře pod fotkama čteš taky.
    Vašek
    p.s. Přiznávám i část možných chyb z mé strany. Dál nebudu svůj komentář okecávat. Co jsem chtěl, jsem napsal.

  • drapka
    drapka
    09.01.2024 10:06
    Reaguje na Festa 08.01.2024 19:52:

    "Dobrý den všem, přijměte prosím můj osobní názor. Po několika letech se..." - zobrazit celý komentář

    Ahojky Vašíku, jen jsem chtěla napsat, že to cítím stejně jako ty, už delší dobu,..... ty reakce některých členů FA (fotografů) mě někdy až vyrazí dech, někdy to už není o focení, ale kdo toho druhého slovně trumfne,........ ale víš, že já moc nekomentuji, protože nejsem ten správný rádce a jsem ráda za každý komentář, i když je nelichotivý, já si to pak přeberu po svém. Je to škoda, nevím, jestli je to dobou, že v lidech je taková agrese, asi ano, ale s tím asi nic neuděláme. Chybí mi starý FA, .....a asi se budu opakovat, že tady na FA jsem, vděčím Tobě a Karličce, vy jste mi v začátcích velmi pomohli, díky !!!! .......Jéééé a děkuju za ten krásný "kompliment".....tak to mě dostalo, .....moooc potěšilo, děkuju :-).

  • Lt. Dan
    Lt. Dan
    09.01.2024 11:47

    trosku mi to pripomina slavnou cimmermanovskou repliku: Otevrel si hospodu, ale chodili mu tam lidi ...

    me spis pripada tragicke, ze lidi hodnoti a nehodnoti na zaklade nejakejch osobnich sympatii, ze se navzajem blokujou, protoze si nekdo odvazil treba dat 4ku jeho/jeji fotce, ze jsou tady takove uplne nepsane kartely, kdy si ruzni lide hodnoti fotky navzajem bez ohledu na kvalitu ty fotky apod ...

    ja osobne se snazim hodnotit nestrane a uprimne a vzdy podle fotky a ne podle autora .. nejradsi mam kriticke komentare ke svejm fotkam - to rikam zcela bez patosu .. mrzi me, ze kdyz nekomu napisu kritickej komentar k jeho fotce, protoze ten clovek dal fotku dobrovolne na web pro fotografy, kterej svoji naturou naprosto podminuje, ze se lide o svejch fotkach bavi, tak to casto skonci urazenou jesitnosti a debilnim kadrovanim na tema, kdo muze/ma pravo hodnotit koho ..

    pokud nekdo hodnoceni a komentare ke svejm fotkam, muze to pri vkladani fotky zakazat ... a nebo ty fotky muze dat na jinej server

  • Festa
    Festa
    Autor
    09.01.2024 16:24
    Reaguje na drapka 09.01.2024 10:06:

    "Ahojky Vašíku, jen jsem chtěla napsat, že to cítím stejně jako ty, už delší..." - zobrazit celý komentář

    Tak to mě těší. A není zač. Zasloužíš si to. :-)
    Vašík

  • MSD
    MSD
    09.01.2024 23:13
    Reaguje na Festa 08.01.2024 19:52:

    "Dobrý den všem, přijměte prosím můj osobní názor. Po několika letech se..." - zobrazit celý komentář

    Vašíku, potvrzuji, že jsem přijal tvůj osobní názor. Snad jenom poznámku: píšeš, že dlouhodobě postrádáš poslání FA, kterým by měla být podpora začínajících fotografů. Máš pravdu, jsi tady tolik let, publikoval jsi 1088 fotek a napsal přes 47 000!!! komentářů, a pořád o sobě píšeš, že ses nezlepšil! Tím potvrzuješ, že poslání FA dlouhodobě není naplňováno.
    Odhadneš, kolik tvých komentářů nebylo milých a přátelských? Kolikrát jsi kritizoval něčí fotku či hodnotil horší známkou než 4? Nechci hodnotit jaký jsi fotograf, ale žádný začátečník nejsi! FA prostě není zvyklá na kritiku (která, bohužel, v některých extrémních případech přejde do osobní roviny:-) Vím pouze o jednom uživateli, který je tady podle mého názoru systematicky nespravedlně ostouzen. Takže k tvému osobnímu názoru ten můj: přeji FA méně pokrytectví a více smysluplné kritiky.
    MSD, Mirek

  • MSD
    MSD
    10.01.2024 10:43
    Reaguje na Festa 08.01.2024 19:52:

    "Dobrý den všem, přijměte prosím můj osobní názor. Po několika letech se..." - zobrazit celý komentář

    A konec konců, všechno “zlé” tady lze vymýtit s využitím dobrodiní blacklistu. Pak by zavládl všeobecný blahobyt. Ne?

  • Festa
    Festa
    Autor
    10.01.2024 21:24
    Reaguje na MSD 09.01.2024 23:13:

    "Vašíku, potvrzuji, že jsem přijal tvůj osobní názor. Snad jenom poznámku:..." - zobrazit celý komentář

    Ahoj Mirku, MSD,
    fotek i s těmi co jsem tenkrát smazal bych tu měl přes 2500. Jen ty komentáře zůstaly. :-)
    Není zase pravda, že bych něco nepochytil, akorát mě baví fotit "Kravinky". Takových těch klasických fotek mám spoustu.
    Co se týká hodnocení, tak možná poznám úplně špatnou fotku a tam dovedu říct, co je špatně. U ostatních fotek hodnotím podle svého pocitu. Dal jsem i malou známku a občas jsem měl i "Nejapný" komentář, ale uz jsem proste takový. Pokud jsem kritizoval, tak alespoň slušnou formou.
    Co mě mrzí asi nejvíc je, že někdo jen vkládá fotky a nezapojuje se do dění.
    O přestřelkách se ani nebudu zmiňovat.
    I když mi tu několik lidí poradilo, tím jim děkuji, tak se učím i jen sledováním fotek. Každý se naučí tolik, kolik chce sám. :-)
    Měj se, Vašík

  • MSD
    MSD
    10.01.2024 21:44
    Reaguje na Festa 10.01.2024 21:24:

    "Ahoj Mirku, MSD, fotek i s těmi co jsem tenkrát smazal bych tu měl přes..." - zobrazit celý komentář

    Upřímně, Vašíku,
    učíš se “i jen sledováním fotek” nebo i komentářů u těch fotek? A neposouvají tě právě ty kritické komentáře, o kterých můžeš přemýšlet? Nebo ti pomáhají takové ty typu “to se ti Bětuško moc povedlo”, “musím dát šest plus” a podobně?
    Jak říkám - méně pokrytectví a více smysluplné kritiky.
    Taky se měj, Mirek

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse