Prosím o zrušení Black listu

  • 27.03.2023 10:31
  • KIV
  • 128
  • KIV
    KIV
    Autor
    27.03.2023 10:31

    "Nemůžete komentovat. Jste na blacklistu autora fotografie."
    Prosím o zrušení Black listu neboli Ignore listu.
    Black list je používán na znemožnění lidem hodnotit fotky jinak než pět hvězd a víc, a to i na fotky které jsou horší než špatné, jinak jste umlčen hozením na black list.
    Ano, původní myšlenka zavedení black listu měla své opodstatnění, a v podstatě by splnilo účel, kdyby šlo o omezení počtu max tři. Tak jak je nastaven teď, tedy neomezený a doživotní, slouží pouze k zneužívání, čili jako trest těm, co si dovolí hodnotit fotku tak jak si zaslouží.
    Spíš bych se přimlouvala, aby byli trestáni ti, co háží na black list každého, kdo neudělá nic jiného, než jim dá pod fotku málo bodů.
    Neomezený black list snižuje úroveň vkládaných fotek, a opravdu pak nemá cenu fotky hodnotit.
    Mám tento portál moc ráda, jsem zde více než deset let, a ráda bych zde zůstala. Děkuji.

  • Marie
    Marie
    27.03.2023 10:49

    Ahoj, pro úplné zrušení BL nejsem, ale pro omezení ... např. 5 lidí... to jsem.

  • KIV
    KIV
    Autor
    27.03.2023 10:56

    Uvedu příklad těžkého beztrestného zneužívání, příklad jak to funguje.
    tom55 je tu nový, přesně 1 den. Vložil 7 fotek. A už stačil objevit na co je dobrý ten Black list. Dala jsem mu na tuhle fotku tři hvězdy:
    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/509671/?page=630aaa24a5be4c34b585ca9fb7ceaad8
    A mám to za: "Nemůžete komentovat. Jste na blacklistu autora fotografie."
    Takže ti co komentovat mohou, mu od teď prostě musí dát pět nebo víc, jinak skončí jako já...

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    27.03.2023 14:25

    Nikdo nezkoumal jak kdo má nastavené blacklisty. Cílem blacklistu je zabránit úmyslnému a opakovanému ničení/poškozování autora i webu jako takového. Já osobně mám názor, že i negativní komentář je cennější než žádný. Nepotěší vás, ale zase vás to motivuje se příště zlepšit. Málo lidí tenhle tlak jednoduše snáší. Pro některé je to důvod do naší galerie nevkládat, což je také špatně. Proto se mi zdá asi rozumnější nějaký kompromis, co například navrhuje Marie či jiný. Každopádně je to dotaz na webmastra, jak je to naprogramované. Také slyšet asi trochu více názorů. Souhlasím, že je to důležité téma, ale vzhledem, že naše galerie funguje od roku 2004 asi ne nové..
    To KIV - tu futku nevidím, asi byla smazána

  • E.B.E
    E.B.E
    27.03.2023 15:02
    Reaguje na Andrej Macenauer 27.03.2023 14:25:

    "Nikdo nezkoumal jak kdo má nastavené blacklisty. Cílem blacklistu je..." - zobrazit celý komentář

    Myslím, že pokud člověk dobrovolně ukazuje dílo široké veřejnosti, pak musí počítat i s tím, že se ne každému musí "líbit". A pokud už ho oné veřejnosti uakzuje, nemyslím, že je na něm si vybírat, kdože ta "veřejnost" bude. Pokud jde o nějaké "poškozování" autora, pak je hned vedle tlačítko "nahlásit", kdyby už bylo fakt třeba. Ale nepamatuju, že bych někde četl nadávky, či vulgaritu. Cílem blacklistu je jednoduše cenzura. Nic jiného. Nedovedu si představit "blacklist" kdekoli jinde. Natočím špatnej film, dám kritiky na blacklist. Napíšu článek do novin a zakážu se k němu lidem vyjadřovat. Na divadelní představení pustím pouze ty, kteří budou držet pusu a krok... Nakonec mi je jedno, jestli tu chce, nebo nechce slyšet názor na své dílo. Co mi vadí je, že ho nemůžou slyšet ostatní, začátečníci, kteří by se i z komentářů poučili a nejen odkývali hodnocení těch, co rozdávají jednotně nejvyšší známku a jak jsem už připomínal dříve, moc nechápu smysl soutěží, kde onen "blacklist" funguje úplně stejně a tím pádem vlastně o žádnou soutěž nejde. O kompromisu taky nemá smysl uvažovat. Kolik tu zbylo "upřímných" lidí, píšících komentáře. Tři? ...čtyři? Blacklist je nesmysl jak pro jednoho, tak pro všechny. Ostatně nepoužívají (a nechtějí) ho ani konkurenční weby.

  • E.B.E
    E.B.E
    27.03.2023 15:08
    Reaguje na KIV 27.03.2023 10:56:

    "Uvedu příklad těžkého beztrestného zneužívání, příklad jak to funguje...." - zobrazit celý komentář

    V klidu...on tu už ten člověk ani není. Evidentně to psychicky neunesl :-) ...ani tak nevím, proč by tě měl trápit

  • KIV
    KIV
    Autor
    27.03.2023 15:10
    Reaguje na Andrej Macenauer 27.03.2023 14:25:

    "Nikdo nezkoumal jak kdo má nastavené blacklisty. Cílem blacklistu je..." - zobrazit celý komentář

    Pane Macenauere, děkuji za reakci.
    K tomu zmizení té fotky, no, nejen že opravdu zmizela, ale zdá se že kompletně zmizel i uživatel tom55, při vyhledávání v uživatelích teď prostě není...
    A k tomu omezení blacklistu, ano, to jsem zkoušela:
    https://www.fotoaparat.cz/forum/diskuse/7746
    Ještě jednou děkuji.

  • KIV
    KIV
    Autor
    27.03.2023 15:11
    Reaguje na E.B.E 27.03.2023 15:08:

    "V klidu...on tu už ten člověk ani není. Evidentně to psychicky neunesl :-) ..." - zobrazit celý komentář

    Netrápí mě ten člověk, trápí mě ten BL.

  • Petr52
    Petr52
    27.03.2023 15:15
    Reaguje na E.B.E 27.03.2023 15:08:

    "V klidu...on tu už ten člověk ani není. Evidentně to psychicky neunesl :-) ..." - zobrazit celý komentář

    Zajímavé je , že zrovna ty tak brojíš proti blacklistu, když žádné fotky v galerii nemáš. Ty co jsi měl, jsi všechny smazal. Takže ta tvoje věta cituji :" Myslím, že pokud člověk dobrovolně ukazuje dílo široké veřejnosti, pak musí počítat i s tím, že se ne každému musí "líbit"., , dostává nový význam. Holt nemám fotky , tak nemusím nic ukazovat a mohu pouze kritizovat.
    Na závěr : já sám nemám nikoho na blacklistu a v galerii mám poměrně dost fotek.
    Zkus sám taky něco nafotit.

  • KIV
    KIV
    Autor
    27.03.2023 15:25
    Reaguje na Petr52 27.03.2023 15:15:

    "Zajímavé je , že zrovna ty tak brojíš proti blacklistu, když žádné fotky v..." - zobrazit celý komentář

    Petře, já tu mám 538 fotografií. Proti BL ani tak nejsem, proti tomu že je neomezený, celoživotní ba i posmrtný, a že je hnusně a beztrestně zneužíván to ANO.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse